Telefon: 0763.73.73.73 | Adresă: Str. Rudului, Nr. 35, Ploiești

O serbare ca în poveşti la Centrul Belle Languages

După cum vă spuneam într-un articol anterior, pe data de 7 iunie a avut loc serbarea de sfârșit de an școlar organizată de Centrul de Limbi Străine Belle Languages pentru cursanții din categoriile BeBelle și ReBelle.

Cu mic cu mare, participanții au început să își facă apariția la eveniment, cu emoții greu de stăpânit și cu mult entuziasm. Părinții abia așteptau să vadă ce conoștințe au mai dobândit cei mici la cursurile de limbă străină, în timp ce copiii își repetau rolurile pentru scenetele ce aveau să urmeze.

La ora 10:00 s-a dat startul spectacolului de către cei trei prezentatori  – Karina Coman, Alex Donțu, Tudor Crețu.

Fiecare grupă a pus în scenă propria poveste, după cum urmează

  1. Groẞmutter und Groẞvater – Bunica și bunicul – Medeea Papacioc, Sebastian Dumitru, Mihai Solcan, Ștefan Luca, Mruna Olteanu, Denis Gheorghe, Mihai Scarlat
  2. Goldilocks and the 3 bears – Goldilocks și cei trei ursuleți – Daria Trifon, David Dobre, Levi Stanciu, Florescu Ștefan, Bogdan Enache, David Marinescu, Alex Istrate
  3. Kasperle und Mieze – Clovnul și pisica –  Mara Marinescu, Karina Coman
  4. Cinderella – Cenușăreasa – Maria Ivan, Lorena Răducanu, Andra Olteanu, Lostris Gheorge, Ioana Batanov, Sebastian Avram
  5. The Fox and the Stork – Vulpea și barza – Alex Donțu, Tudor Radu
  6. The Little Red Riding Hood – Scufița Roșie -Ștefania Cristea, Ariana Marin, Mihai Scarlat, Cezar Constantin
  7. Hurra, die Ferien sind bald dal – Ura, vacanța a sosit – Alex Aldea, Rebecca Gheorghe, Diana Pelmuș, Ana Maria Cernat
  8. The Little Red Hen – Găinușa Roșie – Danny Aurelian, Karina Coman, Alex Ogrezeanu, Antonio Căpraru
  9. The Princess and the Pea – Prințesa și bobul de mazăre – Tudor Crețu, Robert Toma, Anisia Cruceanu, Radu Mtei, Călin Neagu
  10. The 3 Little pigs – Cei 3 purceluși – Diana Toma, Julia Șerban, Lucas Done, Alex Mihăilescu, Rebecca Gheorghe, Alex Gruia, Radu Cantor
  11. Jokes – Glume Tudor Crețu, Robert Toma, Radu Matei, Călin Neagu

La sfârșitul scenetelor, toți participanții au primit diplomele care atestă participarea la cursurile de limbă străină organizate de Centrul de Limbi Străine Belle Languages.

De asemenea, evenimentul a fost momentul potrivit pentru a oferi diplomele și medaliile elevilor care au participat la concursurile naționale sau au susținut examene de limbă străină.

Alex Donțu – Premiul I Național Lb. Engleză – Olimpicii Cunoașterii

Voicu Mihai, Tudor Crețu, Robert Toma, Anisia Cruceanu, Radu Matei – Cambridge YLE Starters

Stoean Vlad  – YLE Movers

Pe această cale dorim să îi mai felicităm înca o dată pe toți copiii pentru rezultatele foarte bune pe care le-au dobândit și să le mulțumim părinților pentru încrederea acordată.

Fotografiile pot fi văzute si descărcate de pe pagina de Facebook!

 

 

Scroll to Top